Vědci zjistili, že babička z matčiny strany je nejdůležitější osoba v životě dítěte. Protože…

„Babička“ je kouzelné slovo. Tolik příjemných a šťastných vzpomínek! Nejchutnější palačinky, domácí pokrmy, radosti ze setkání, nezapomenutelná letní dobrodružství a mnoho, mnoho jedinečných zážitků, z nichž každý má své vlastní.

Když zaslechneme slovo babička, okamžitě nám vyjde na mysl léto, příběhy, laskavost, lahodné marmelády a dorty.

Nachází se tu jistý paradox: Proč vypadám spíš jako moje babička z matčiny strany, co se týče vzhledu a charakteru, než jako moje matka nebo otec? Existuje pro to věděcké vysvětlení.

Genetický vztah

Jak se ukázalo, babička z matčiny strany hraje nejdůležitější roli v životě dítěte. Nejenže zprostředkovává nejdůležitější znalosti, zkušenosti a lásku, teplo a péči. Tento vztah je mnohem hlubší.

„Je prokázáno, že děti dědí genetickou zásobu prarodičů a babiček, stejně jako rodiče dědí DNA svých prarodičů a babiček. Proto se často stává, že se naše děti podobají zemřelým příbuzným.“ řekl genetik.

Odborníci také potvrdili, že děti získávají většinu genetického materiálu od své babičky z matčiny strany!

Všechno je samozřejmě relativní a každá rodina je svým způsobem jedinečná. Dítě se může podobat babičce z otcovy strany. V oblasti genetiky je obtížné předvídat jakýkoliv průběh.

Odborníci potvrzují: Emoce, které babička během těhotenství zažívá, mohou ovlivnit vývoj dítěte její dcery. Je důležité pochopit, že rodina je soudržná skupina se všemi členy a jsou úzce provázáni. Skrz geny si předáváme pozitiva, která máme, naše nemoci, špatné návyky, závislosti a styl výchovy našich dětí.

Z toho vyplývá, že se musíme starat o naše duševní a fyzické zdraví. Protože to může poškodit nejen nás, ale i několik následujících generací po nás, což je velmi nezodpovědné.

Proto vás prosíme, abyste věnovali pozornost svému zdraví, protože to je jediný způsob, jak mohou vaše vnoučata vyhrát!

Někde jsem četla roztomilý a milý dopis od malé holčičky svojí babičce. Po přečtení dopisu jsem se usmála a z očí se mi spustily slzy, okamžitě jsem běžela a zavolala své babičce.

Chraňte své blízké, dejte jim teplo svého srdce, dejte jim lásku a udělejte jim radost!

Souhlasíte? Bylo by pro nás potěšením, kdybyste se podělili o svůj názor v komentářích.
A nezapomeňte se podělit o tyto znalosti se svými přáteli.