Nebojte se svěřit svým bližním

Pokud si říkáte, že na všechno si vystačíte sami, tak se pletete! Člověk není samotářský tvor a potřebuje být součástí nějakého společenství, potřebuje někam patřit, potřebuje se i svěřovat. Jsou věci, které se musí dozvědět i ostatní, protože možná ti, o kterých si myslíme, že nám nemohou pomoci, jsou právě ti, kteří s tím naším problémém mají už nějakou zkušenost.

Logicky – pokud se nám do cesty postaví nějaký těžký kámen, který neumíme zvednout, proč si nenechat poradit od někoho, kdo už ten kámen dávno zvedl? Je jednodušší zapojit více hlav, více názorů a více emocí k řešení problému, než si nechat všechno spadnout na svá bedra. Máme přátele, máme rodinu, máme své blízké a ti jsou tu pro nás, ti nám pomohou a budou nám naslouchat, od toho jsou tady.

Měli bychom si navzájem pomáhat a radit, vysvětlovat a řešit problémy, které stojí před námi. Nikdy před nimi neutíkat, nikdy je neházet za hlavu, protože dříve nebo později se jimi stejně budeme muset zabývat.

Nebojte se, nikdo vás nebude soudit za to, že se svěříte svému bližnému, ba naopak! Budou si vás vážit, že jste si vybrali zrovna je, zrovna jim věříte a zrovna od nich chcete poradit. Nakonec z toho budou mít obě strany užitek a problém bude vyřešen.