Jak si všimnout, zda vás partner přestává milovat?

Když vás člověk přestává milovat, je těžké s ním jakkoliv promluvit, smát se s ním, nemůžete ho obejmout, nemůžete mu říct, co cítíte a nemůžete zkrátka o nic žádat. Je třeba si uvědomit, že se nacházíte v složité situaci.

Od toho člověka již nemůžete počítat s jakoukoliv pomocí. Když se s vámi zrovna nehádá, tak vás ani nepochválí a chová se, jako byste neexistovali. Je nepříjemné s tím člověkem společně jíst, snadno vám řekne, že hodně jíte a pokud uvaříte např. večeři – není vděčný a pomalu ani nepoděkuje. Nestará se ani o udržování bytu v čistotě, protože mu nezáleží na tom, aby vám bylo společně dobře.

Když jste zrovna nervózní a napjatí, tak podle něj mluvíte nesmysly a musíte sedět v rohu a čekat, až se uklidníte. Nesmíte brečet, ani protiřečit. Sedíte a čekáte, avšak marně. Protože toto není láska.

Když lituje svých peněz, které za vás utratí, také to není láska. Na jednu stranu říká „miluji tě“ a pak říká „nech mě být“. Pokud se stydíte a stále se musíte bránit, není to láska. Stále máte strach a jste nervózní, protože nechcete o vztah přijít.

V takové situaci nelze udělat nic jiného, než abyste byli silní a vybrali si jinou cestu, protože bez lásky žádný vztah nikdy nepřežije.