5 znaků, podle kterých poznáte, že vám partner lže!

Každý má své osobní důvody, proč ostatním lže. V partnerském vztahu je lež prakticky to nejhorší. Bez upřímnosti žádný vztah dlouhodobě nevydrží. Připravili jsme si pro vás 5 znaků, podle kterých poznáte, že vám partner lže!

1 Odvracení pozornosti

Pokud svého partnera načapáte, jak vám lže, bude mu to pravděpodobně nepříjemné a bude se snažit z té situace nějak vykroutit. Bude se snažit odvrátit vaší pozornost. Jakmile s ním máte rozhovor, ptáte se ho na různé věci a on se začne chovat zvláštně, nepřirozeně a bude mu rozhovor nepříjemný, tak je jasné, že tam něco nehraje.

2 Začne být příliš defensivní

Komunikujete se svým partnerem, všechno se zdá být vpořádku a z ničeho nic začne být partner defensivní? Jakmile přijde řeč na něco, co mu není příjemné, tak se bude bránit. Otázka však zní: Proč je tak defensivní z ničeho nic? Je dost možné, že něco skrývá a nedělá mu dobře, když k tomu směřuje řeč.

3 Je nervózní

Člověk moc dobře ví, co udělal a co je skutečná pravda. Člověk může být dokonalý herec a častokrát ani nic nepoznáte, ale většina lidí, kteří mají nějaké svědomí, tak dokonale hrát neumí. Takže pokud partner z ničeho nic zrudne, začne se potit, přeskakuje mu hlas, uhýbá pohledem, je nepřirozený a klepe se – je dost možné, že vám prostě lže.

4 Nechce komunikovat, vyhýbá se

Extrémní případy jsou, jakmile je partner natolik defensivní, že odmítá komunikovat. Takový člověk se bude vyhýbat zprávám na telefonu, i komunikaci naživo. Kdykoliv bude mít příležitost utéct, tak toho využije. Je dost pravděpodobné, že něco skrývá nebo tají, jinak by neměl potřebu neustále utíkat a skrývat se.

5 Je agresivní

Největším extrémem je, když je partner natolik frustrovaný, že se chová agresivně. V tuto chvíli je celkem jasné, že partner udělal něco, co by neměl a nechce, aby byl dopaden. Nicméně v tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že už oba partneři ví, o co jde, protože to došlo tak daleko a vyústilo to v agresivní konflikt.

Napište nám svůj názor do komentářů a jestli se vám článek líbil, budeme rádi, pokud jej sdílíte se svými přáteli!