Dítě je zrcadlem rodiny! Pokud nejste dostatečně otevření, pak je rodina v nesnázích!

Zkušenosti psychologů ukazují, že existuje mnoho rodičů, kteří volají o pomoc s výchovou dítěte, protože je dítě problematické, nezvladatelné a rodiče očekávají odbornou pomoc.

Existuje nějaké problémové dítě? Existují pouze problematičtí rodiče a dítě je odrazem rodiny, která odráží vše: problém mezi rodiči, konflikty, vztah mezi dítětem a rodičem a mnohem více.

V těchto případech můžeme říci, že zrcadlo je křivka. Tato křivka odráží negativní chování a nezvladatelnost dítěte.

Někdy může být tento typ chování dítěte změněn nebo úplně odstraněn, pokud rodiče změní své chování a stanou se příkladem pro dítě. Tyto změny mají na dítě dobrý dopad, ale bohužel se vyskytují poměrně zřídka, protože rodiče se málokdy dohodnou a konflikty přetrvávají. Avšak rodiče stále očekávají, že se dítě změní k lepšímu.

Problém dnešní generace není v tom, že mají potíže, ale že potřebují zdravé prostředí pro svůj rozvoj.

Existují některé typy rodičovství, které mají velmi špatný vliv na vývoj dítěte:

Velkorysí rodiče

“Mému dítěti nebude nic chybět.” Princip je takový, že pokud dítě něco chce, tak to dostane, ať už to skutečně potřebuje, nebo ne.

Tito rodiče kompenzují lásku nákupem. Dítě potřebuje lásku a péči a ne jenom drahé hračky. Velkorysí rodiče dávají svému dítěti všechno a říkají si: „Moje děti mají všechno, takže jsem správný rodič.“

Starostliví rodiče

Starostliví rodiče stále řeší všechny problémy za své dítě a starají se o každý jeho krok. Takoví rodiče mají strach, že jejich dítě nebude schopno něco udělat bez jejich pomoci. Takové děti se dost často změní v rozmazlené, náročné adolescenty, kteří jsou postupem času nezvladatelní.

Unavení rodiče

Unavení rodiče jsou unavení už před narozením svého dítěte. Takoví rodiče si myslí, že rodičovství není obtížný úkol, ale když se setkají s malými problémy, vyděsí se. Jednoduše to nečekali. Časté fráze těchto rodičů jsou: Neběhej! Nešplhej! Nedělej to, nedělej to! Nakonec je dítěti řečeno: „Mám toho dost.“ Nevěděli, že rodičovství je tak obtížné, tak se snaží dětem všechno zakázat, ale to bohužel nefunguje.

Pamatujte, že nejbolestivější věcí pro dítě je, když jim není dostatečně věnována pozornost. Pro dítě je velmi důležité, aby mu jeho rodiče věnovali pozornost a byli schopni udělat cokoli pro zvýšení jeho sebevědomí.

Rodiče perfekcionisté

Rodiče perfekcionisté vždy říkají dítěti: „Musíš být nejlepší“. Tito rodiče absolvovali nejméně dvě univerzity a usilují o to, aby jejich dítě bylo v mateřské školce a základní škole nejvyšší kvality. Jsou schopni vzít dítě na druhý konec města na extra hodiny, aby bylo jejich dítě nejlepší a nejchytřejší. Navíc jsou jejich učitelé často obviňováni z toho, že nevěnují dostatečnou pozornost jejich dítěti.

Rodiče, kteří nedělali svou práci tak, jak chtěli

Tito rodiče zažili ve svém životě mnoho neúspěchů a mnoho jejich snů zůstalo nenaplněno. Chtějí, aby jejich děti plnily jejich sny, a proto nutí děti neustále studovat, trénovat, trávit hodiny různými činnostmi a nutí je zapomínat na své dětství.

Rodiče, kteří manipulují

Tito rodiče používají své dítě k manipulaci svého manžela, manželky nebo rodiny. Takoví rodiče se snaží udržet v rodině atmosféru, která se vždy zaměřuje na problémy dítěte.

Výše uvedené body jsou velmi poučné, takže pozor na to, jak se chováme, protože to nejsou naše děti, které jsou problematické, ale my jsme!